ZUZU GALOVA x YOGIness

Pri výbere ďalšieho ilustrátora na spoluprácu bola pre nás Zuzu jasná voľba. Jej minimalistický štýl, z ktorého srší ženská sila, je nám mimoriadne sympatický. 

Grafika “HAND” od ZUZU, do ktorej sme sa zaľúbili na prvý pohľad.

Preto sme ju oslovili a dúfali, že bude súhlasiť. A hádajte, ako to dopadlo :). 

A tak z jednej z jej krásnych grafík vznikla (u nás zatiaľ neobyčajná) kombinácia produktov – legíny a mikina HAND. Teraz táto grafika môže okrem zdobenia stien putovať po svete na chrbte, či lýtku našich YOGInessiek.

Navyše sa nám ZUZU podarilo aj trošku vyspovedať a dozvedieť sa viac o jej živote v Austrálii a jej dizajnérskych skúsenostiach.

Máš veľa zaujímavých dizajnérskych aktivít, ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň? Mohla by si pre nás zhrnúť všetky značky, ktoré si založila a aktívne sa im venuješ?

Ďakujem. Môj bežný pracovný deň je ťažké zovšeobecniť. Keďže sa venujem niekoľkým veciam naraz, tak vždy riešim úlohy podľa potreby. Od fotenia, kreslenia, práce na našej študentskej agentúre až po klasickú administratívu a odpisovanie emailov.
Aby som to zhrnula, s priateľom Peťom máme vlastné kreatívne štúdio, kde sa venujeme predovšetkým vizuálnej komunikácii, veľa fotíme, on aj natáča videá, tiež robíme branding, dizajn a pod. V podstate robíme všetko, čo súvisí s kreatívou a vizuálnou komunikáciou.
Ďalej sme založili ešte s jedným naším kamarátom študentskú agentúru, priamo tu v Sydney, kde pomáhame medzinárodným študentom nájsť si školu a pomáhame im aj so študentskými vízami. Potom mam svoj vlastný projekt In Hide and Seek, kde tvorím a predávam svoje ilustrácie. Popritom sa aktívne venujem aj svojmu Instagramu, ktorý tiež prináša zaujímavé pracovné projekty.
Okrem toho som s kamoškou pár rokov dozadu založila značku tričiek Meat Factory Clothing, ale tá je momentálne v pasívnom stave. Snáď to znovu nakopneme, keď sa vrátim naspäť na Slovensko.

Aký je postup tvorby ilustrácií pre projekt In Hide and Seek? Kde nachádzaš inšpiráciu?

Pôvodne som začala s linorytom, celá prvá séria a v podstate aj samotný nápad či štýl vznikol práve takto. Vtedy som bola akurát na Slovensku, tak som mala svoje potrebné nástroje po ruke.
Potom, postupne, ako sme sa vrátili do Sydney, už som nemala až taký priestor, kde by som mohla tlačiť, kúpila som si ipad a odvtedy som prešla na digitálnu tvorbu, ktorá ma veľmi začala baviť, lebo mi dáva neskutočné množstvo možností. Teraz hlavne objavujem animáciu, tak sa s tým dá celkom dobre vyhrať.

Zároveň, odkedy som sa vrátila do Sydney, som objavila risograf, čo je staršia technika tlače pôvodom z Japonska. Samotná tlač vyzerá ako obyčajný xerox, ale atrament, ktorý je používaný pri tlači je vyrobený zo sójových bôbov a maska na tlač zas z banánových šupiek, čím sa stáva táto tlač úplne ekologická.

Samotnú inšpiráciu nachádzam úplne všade, hlavne v prírode, v cestovaní, v ženách, v sebe a situáciach, čo zažívam. Niekedy idem ako na bežiacom páse a niekedy ostanem zaseknutá a nenakreslím absolútne nič.

Myslíš si, že sa tvoja tvorba časom vyvíjala? Prešiel tvoj štýl nejakými zásadnými zmenami?

Určite áno. Mám pocit, že každú chvíľu prídem s niečím novým, ale verím, že postupom času si vyprofilujem svoj vlastný štýl, ktorý bude rozpoznateľný naprieč všetkými projektami.

Momentálne žiješ v Austrálii. Prečo práve táto krajina? Čo viedlo k tomu, že si sa v nej zabývala?

Precestovala a žila som vo viacerých krajinách, no Austrália mi/nám učarovala. Je tu skvelý životný štýl, tie pláže, úplná nádhera. Pôvodne sme sem s priateľom prišli na rok, ale už sme tu pomaly šiestym rokom. Najprv objavuješ, zažívaš, potom začneš budovať veci, príležitosti a potom sa už ťažšie odchádza. Ale sme rozhodnutí sa vrátiť na budúci rok naspäť do Európy, aby sme boli už bližšie k rodine. Uvidíme, čo to dá a aké príležitosti to prinesie. Určite to nie je jednoduché, ale veľmi som zvedavá.

Keď si pozeráme tvoje stránky na sociálnych sieťach, vyzerá to ako skutočný dream job :). Máš ešte nejaké veľké plány pred sebou, alebo si už ,,len” vychutnávaš to, čo si vytvorila?


Sociálne siete ponúkajú možnosť vyskladať si obraz o sebe a druhých, ktorý môže vyzerať naozaj ideálne. Snažíme sa zdieľať tie pozitívne stránky nášho života, to, čo všetko je za tým, už nie je až také ružové. Častokrát je to nonstop robota, bez oddychu, niekedy to, čo vyzerá ako dovolenka, je pracovná cesta.

Na druhej strane ma baví to, čo robíme. Určite sa by som sa rada posúvala vpred, ďalej sa učila novým veciam, plány máme, tak sa nechajme prekvapiť.

S priateľom sa venujete tvorbe vizuálneho obsahu pre rôznych klientov. Máš nejaké základné body, ktoré by si hneď na začiatku odporučila mladým dizajnovým značkám?

Asi v prvom rade je dobré vedieť, čo chce značka komunikovať a kto sú jej zákazníci. Viem, že niekedy je to ľahšie povedať, ako spraviť. Sama s tým často bojujem, ale jednoducho, človek nevie každému ulahodiť.

A potom si treba udržať jednotný štýl. Častokrát sa stretávame s tým, že vidíme krásne produkty, ktoré často trpia žalostnou vizuálnou komunikáciou. To, že sa produkt vytvorí, neznamená, že robota skončila, ale práve len začína. Sme vizuálne tvory a nie nadarmo sa hovorí, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Len keď značku nie je ani vidieť, tak len ťažko presvedčíme našich potenciálnych zákazníkov, aby si ju vybrali.

Jedna z najnovších záľub, ktorým sa ZUZU venuje, je animácia. Vďaka nej môže vdýchnuť ešte viac života svojim ženským hrdinkám.

ĎAKUJEME <3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrážiť produkt Budeme Vás informovať keď produkt opäť naskladníme. Prosím zanechajte nám Váš e-mail.