YOGINESS múzy: Veronika Ragan psychologička a koučka.

Veronika Ragan je viac než len psychologička a koučka – je sprievodkyňa na ceste k osobnému rozvoju a plnohodnotnému životu. S jej odbornosťou a skúsenosťami sme otvorili diskusiu o sebaláske, párovej terapii a kreativite. Jej slová nám ponúkajú pochopenie a inšpiráciu. Ponorte sa spolu s nami do nášho spoločného rozhovoru.

Čo je podľa teba sebaláska? 
Sebaláska je podľa mňa extrémny široký pojem. Skôr sa prikláňam k pojmom ako zodpovednosť, osobná moc a disciplína. Sebaláska v zmysle sebaprijatia je ako sval. Ak pri cvičení nemáme systém, disciplínu či trénera, tak výsledky nevidíme. 

Venovala si sa aj párovej terapii, je niečo, čo ťa na týchto sedeniach prekvapilo? 
Všetci riešime to isté a nikto z nás nie je špeciálny. Najviac zranení prichádza z toho, že si nevieme porozumieť alebo dohodnúť sa. V zásade si myslím, že keby každý jeden z nás začne pracovať na zrozumiteľnosti svojich vyjadrení a zároveň si začal overovať, ako veciam rozumie on sám a ako im rozumie partner, tak by sme predišli mnohým problémom a nedorozumeniam. 

Tvojou témou je aj naštartovanie kreativity. Čo by si poradila ľuďom, ktorí majú kreatívny blok? 
Kreativita v sebe zahŕňa viac ako len umeleckú činnosť. Život je hra, tanec alebo neustála transformácia. Podľa mňa každý z nás čiastočne vnímame situácie, kedy sme od seba odpojený a práve navnímanie tohto momentu nám vie otvoriť dvere do tvorivého procesu. Keď raz nájdeme v sebe túžbu tvoriť, tak tvoríme stále. 

Čo robíš pre svoju duševnú pohodu? 
Hľadám v živote body, ktoré mi dodajú istotu a bezpečie. Aktuálne je to pre mňa výber auta a vízia vlastného podnikania. Budovanie vlastnej istoty je totižto pre mňa rovnako dôležité, ako zvládanie vlastných strachov. 

Čo je podľa teba ženskosť a kedy sa ty cítiš najviac ženský? 
Pre mňa sú to momenty, kedy si poviem, že sa cítim dospelo, rozhodne a odvážne. 

Čo ťa tieto dni najviac napĺňa? 
Vždy ma naplní, keď mám istú potrebu a som na ceste si ju zabezpečiť. A v zásade pracovať na tom, že som hodnotný človek a, že si zaslúžim mať plnohodnotný život. Patrí sem pravidelné cvičenie, terapia, kvalitná strava, mať projekty, ktoré ma bavia a oddych.  

Kedy najviac vychádzaš zo svojej komfortnej zóny? 
Keď mám o sebe rozprávať vo vypätých situáciách. Prejsť cez svoj pretlak emócii a hovoriť s horúcim zemiakom v krku o nepríjemných veciach a témach. 

Čo sú tvoje najobľúbenejšie kúsky z YOGINESS kolekcií? 
Moja obľúbená je rozhodne podprsenka SIMONA a po novom aj bambusový top. Je skvelý v tom, že sa dá nosiť do roboty, do mesta či na cvičenie.

Veronike, ďakujem za príjemný rozhovor a prajeme jej veľa úspechov. Ak chceš o Veronike vedieť viac, neváhaj ju sledovať na Instagrame a nechaj sa inšpirovať jej pohľadom na vzťahy a život.

Výber Yoginess produktov podľa Veroniky:

Postrážiť produkt Budeme Vás informovať keď produkt opäť naskladníme. Prosím zanechajte nám Váš e-mail.