YOGINESS Múzy: Pohľad do duše hudobníčky Tamary Kramar

Je ako jej hudba – krásna, jemná a plná pozitívnej energie. Talentovaná hudobníčka Tamara Kramar, ktorá momentálne žije v Brightone, nás očarila už dávnejšie. A potom sme zistili, že priazeň je obojstranná! Kým my so zatajeným dychom počúvame jej nádherný hlas, ona s radosťou nosí YOGINESS oblečenie. Tak vzniklo naše obojstranne inšpirujúce spojenie, ktorého výsledkom je aj tento krátky rozhovor.

Spoznajte našu múzu Tamaru bližšie a neváhajte ju sledovať na Instagrame alebo Spotify.

Ahoj, Tami. Žiješ medzi dvoma krajinami, Slovenskom a Anglickom. Kde sa cítiš byť naozaj doma?

Všade a nikde zároveň! V Anglicku som v podstate už tretí rok, takže zázemie som si tam vybudovať stihla a už sa na Brightonskej pláži necítim ako na dovolenke… Na Slovensku som však žila celý život a Bratislava nikdy neprestane byť mojím skutočným domovom.

Vnímaš rozdiely v tom, ako tvoju hudbu vnímajú doma a v zahraničí? 

V našom regióne moja hudba dostáva viac pozornosti, čo je pochopiteľné, keďže som odtiaľ a väčšinu koncertov som odohrala tam. V zahraničí, konkrétne v Anglicku, robí hudbu podstatne viac ľudí, a tak je ťažšie byť výnimočným. O to viac je to však motivujúce a lákavé snažiť sa presadiť za hranicami!

Si jednou z našich YOGINESS múz. Máš ty nejakú svoju? 

Ďakujem! Ja ich mám veľmi veľa – rada sa inšpirujem a vzhliadam k ženám. Z hudobného sveta k nim patria napríklad Olivia Dean, Eloise či Erykah Badu, no za múzy jednoznačne považujem aj Zendayu a Zoe Kravitz.

Nedávno si vydala nový singel Hey Pretty Girl. Aké je jej posolstvo? 

Hovorí sa, že byť „friendzoned” je hrozné, no myslieť si, že máte kamaráta a potom zistiť, že jeho úmysly sú úplne iné, je tiež celkom nepríjemná situácia, ktorá vie zamrzieť! V Hey Pretty Girl práve na takúto situáciu poukazujem textom písaným ako konverzácia a robím si z nej srandu. Veď čo iné nám zostáva!

Čo pre teba znamená sebaláska? Je pre teba dôležitá? 

Nesmierne! Sebaláska je jediná láska, ktorú nám nikto a nič iné nemôže dať. Ak si ju nevieme alebo nechceme dať sami, jednoducho ju nemáme. A navyše, aj ostatných je ľahšie mať rád, ak máte radi samých seba! Mrzí ma, koľko ľudí s ňou má problém a koľkým chýba.

Hudba je tvojou superpower. Máš aj nejakú slabú stránku, v ktorej si neveríš? 

Je? Hudba sa môže zdať ako moja superpower, no zároveň je to disciplína, v ktorej si viem byť najmenej istá, napriek tomu, že mi dáva najväčší zmysel! Tak to asi ale chodí s vecami, na ktorých nám záleží… 

Je okrem hudby niečo, čo ti dáva možnosť sebavyjadrenia? 

Hudba je určite tou najjasnejšou formou sebavyjadrenia – od písania hudby po samotné vystupovanie na pódiu. No myslím si, že človek sa vyjadruje všetkým, čo robí, či chce alebo nechce. Oblečenie, ktoré mám na sebe, hudbu, ktorú v ten deň počúvam či jedlo, na ktoré mám chuť… to všetko je sebavyjadrenie, či?

V akom oblečení si cítiš byť najviac sama sebou? 

Záleží od dňa a mojej nálady. Sú dni, kedy vyzerám presne ako môj 13-ročný brat a sú dni, kedy bez červeného rúžu ani nevyjdem z domu. 

Ktorý YOGINESS dizajn je tvoj najobľúbenejší? 

Vašu recyklovanú podprsenku mám aj v bielej aj v čiernej a nosím ich skoro každý deň! Z novších produktov je môj obľúbený čierny top náboŽENSTVO z kolekcie YOGINESS x Básnenie.

Venuješ sa vo voľnom čase nejakej športovej aktivite?

Nedávno som znova začala s posilkou, stále však aspoň raz do týždňa robím jógu a snažím sa chodiť všade pešo.

Máš na tento rok nejaký sen či cieľ, ktorý by si si rada splnila? 

Dva najväčšie ciele na tento rok sú dokončiť a potom zdieľať so svetom moje debutové EP, a dokončiť bakalára. Aha a ešte vymyslieť, čo ďalej so životom!

Kde ťa môžu ľudia najbližšie vidieť a najmä počuť? 

Minulý týždeň sme s kapelou odohrali mini turné po celom Slovensku a teraz mám pred sebou posledný mesiac vysokej školy. Ďalšie koncerty sa chystajú, možno už aj koncom mája, no treba sledovať sociálne siete – tam sú vždy najaktuálnejšie informácie.

Ďakujeme Tamare za rozhovor a tešíme sa na ďalšie inšpiratívne stretnutia a spolupráce.🖤

Pozrite si výber produktov podľa Tamary:

Postrážiť produkt Budeme Vás informovať keď produkt opäť naskladníme. Prosím zanechajte nám Váš e-mail.