Zo zákulisia: Ako sa zrodila kolekcia GODDESS

Naša najnovšia kolekcia oblečenia GODDESS je už pár týždňov na svete a my sa tešíme z vašich skvelých ohlasov. Táto kolekcia má pre nás špeciálny význam, preto sme sa rozhodli, že vám ukážeme aj niečo zo zákulisia fotenia a vzniku celého projektu. Navnímajte tú atmosféru spolu s nami aj vďaka analógovým fotkám našej dizajnérky. 

Každej kolekcii chceme pri jej navrhovaní vdýchnuť dušu. Snažíme sa vždy vytvoriť zmysluplný koncept, ktorý nám aj vám umožní prejaviť svoje vlastné JA. Inšpirujeme sa pritom všetkým okolo nás – prírodou, farbami, objektmi či dokonca názormi. Tentokrát všetko odštartovala kniha o ženských archetypoch, ktorá sa nám dostala do rúk. Táto téma nás okamžite nadchla a keďže sa prostredníctvom našej značky snažíme podporovať ženskosť, bolo jasné, že nová kolekcia bude niesť tento odkaz. 

Ako to pri dobrých nápadoch býva, všetko sa zbehlo zázračne rýchlo. Hneď, ako sme si premysleli koncept, sme začali s navrhovaním dizajnov, výberom látok, farieb a motívov. Pracovali sme s novou metódou potlače na vopred zafarbenú látku (doteraz sme tlačili celý dizajn na biely textil), vďaka ktorej si naše ilustrované dizajny zachovajú ešte kvalitnejší vzhľad po natiahnutí. Pri navrhovaní topu sme navyše navrhli úplne nový strih, ktorý odhaľuje chrbát. 

YOGINESS ateliér / Na foto Jarka a Kika – zakladateľky YOGINESS a produktová dizajnérka Katka

Výsledkom kolekcie sú 4 unikátne dizajny: MATKA, HÉTERA, AMAZONKA a MÉDIUM. Viac o jednotlivých archetypoch si môžete prečítať TU. Každý z dizajnov je ozdobený potlačou symbolov, ktoré charakterizujú daný archetyp. K ilustrovaným modelom sme vhodne navrhli aj jednofarebné kúsky, aby ste si ich mohli s tými vzorovanými kombinovať a vytvoriť si tak model podľa vlastných predstáv. 

Po vytvorení finálnych návrhov, obdržaní vzorových modelov a naplánovaní výroby zostávalo už len fotenie, ktoré vdýchne kolekcii život. Téma ženských archetypov je silne prepojená s naturálnosťou a prírodou, preto sme hľadali miesto, ktoré by tento mood dotvorilo. Výber padol na krásnu Botanickú záhradu, v ktorej sa naše modelky mohli skutočne cítiť ako bohyne. A vy sa tak pri nosení našich modelov môžete cítiť každý jeden deň! 

Fotenie v Botanickej záhrade zachytené analógovým fotoaparátom

Naša kolekcia by nevznikla bez šikovných žien, ktoré sa na jej zrode pričinili. Analógové fotky, ktoré v tomto blogu vidíte, zachytila naša dizajnérka Katka, s ktorou sme spolupracovali aj pri tvorbe nového strihu topu. Za produkciu videa vďačíme kameramanke Viktórii alias @drobeckiwi. A za krásne odprezentovanie našich modelov modelkám Martine a Michaele. Všetky ste božské. 🙂 

Postrážiť produkt Budeme Vás informovať keď produkt opäť naskladníme. Prosím zanechajte nám Váš e-mail.