Inšpiratívny rozhovor

Každá je iná, každá je výnimočná.

Hovoríme o našich kolekciách, z ktorých tú najnovšiu môžete už teraz nájsť v e-shope. Ale hovoríme aj o ženách, ktoré sa podieľajú na tom, aby práve také naše kolekcie boli. Rozhodli sme sa predstaviť vám v rozhovore jednu z nich – talentovanú fotografku Viktóriu Suchánovú, ktorá nafotila kolekciu FUJI. Ahoj, Viki. Stojíš za zábermi našej najnovšej kolekcie. Ako sa ti na nej spolupracovalo?

Skvelo! Veľmi sa z nej teším. Je jemná a nadčasová. Naozaj vo mne evokuje, že sa mám rýchlo obliecť a ísť sa hýbať. No a ešte je to aj nadizajnované a vyrobené na Slovensku. Čo viac si priať? Mám rada naše lokálne výrobky a s radosťou ich podporujem, takže keď mi prišla ponuka nafotiť kolekciu FUJI, veľmi som sa potešila. 


Čo najčastejšie fotíš, keď nie práve legíny?

Haha. Najčastejšie sa pred mojím objektívom nachádzajú ľudia. Najviac sa zameriavam na portrétnu a svadobnú fotografiu. Ak sa ma niekto opýta, ako by som charakterizovala svoju prácu, odpovedám vždy takto: Fotím ľudí takých, akí sú. Fotím lásku a fotím s láskou :).Chcela si sa vždy stať fotografkou?

Tak to vôbec. Je pravda, že od malička som inklinovala k umeniu. Rada som maľovala, vyrábala, mala som obľúbených umelcov. No foťák sa mi do rúk dostal čistou náhodou. Len som si skrátka povedala, že to skúsim, a bolo. Už som ho z rúk nedala takmer 8 rokov. Aj keď som si veľakrát povedala, že fotenie zavesím na klinec, nestalo sa to. 

Spomínaš si, ako vyzerali tvoje začiatky za objektívom?

To si pamätám úplne presne! Zobrala som kamošky zo školy a povedala im, že im nafotím nové profilovky na Facebook. Áno, dnes je to smiešne, no vtedy sme si všetky potrpeli na parádne fotky. Zistila som však, že s ľuďmi je veľa práce, tak som začala fotiť prírodu. Už od detstva chodím často na turistku, takže foťák bol moj sparring partner. Fotila som kvietky, kvapky na listoch, výhľady. No nakoniec som sa aj tak dostala späť k ľuďom a teraz pri prechádzke či túre nechávam foťák doma a relaxujem. Ako dlho si hľadala svoj vlastný fotografický štýl?

Oh, veľmi dlho! A môžem s istotou povedať, že ho stále hľadám. Tak ako sa mení všetko okolo nás, mením sa aj ja a moje názory. Raz sa mi páči to a raz to. No posledné roky, aj keď svoje štýly mením, držím sa toho, aby to bolo jemné, no aby to pritiahlo pohľad. 

Čo všetko obnáša a koľko trvá také bežné fotenie?

Ako som už hovorila, fotím ľudí takých, akí sú. Samozrejme, že niekedy mám chuť nafotiť napr. niečo rozprávkové, poprípade nejaký editoriál pre moje účely. Tam je tej práce samozrejme viac. No čo sa týka bežného fotenia, je to veľmi individuálne. Niekedy mi stačí 15 minút, inokedy dokážem fotiť aj 3-4 hodiny. Závisí to najmä od človeka, ktorého mám pred objektívom. Často sa mi stáva, že sa hneď skamarátime a fotenie sa strieda s kecaním. A kecaním a kecaním. Vtedy sa človek viac uvoľní a ukáže samého seba :). 

Naša nová kolekcia je inšpirovaná Japonskom. Kde nachádzaš inšpiráciu ty?

Inšpiruje ma všetko okolo mňa. Prechádzka v prírode, čítanie knihy, no samozrejme aj prezeranie Instagramu alebo Pinterestu. Veľa inšpirácie nachádzam aj v rozhovoroch. Ja som človek, ktorý sa síce bojí začať, no ak je debata rozbehnutá, ústa sa mi nezatvoria. No som aj poslušný poslucháč a mám to šťastie, že v mojom živote stretávam veľa inšpiratívnych ľudí.Máš nejaký tajný fotografický sen, ktorý by si si raz chcela splniť?

Joj a koľko! Tie najtajnejšie sa nehovoria, no teraz je mojím krátkodobým cieľom dostať aspoň jednu svoju fotku do nejakého printového média. Dúfam, že sa mi to čoskoro podarí. 

Ja by som sa chcela ešte raz veľmi poďakovať za príležitosť pracovať na tejto skvelej kolekcí a s vami baby :)! Veľmi si vážim, že máme na Slovensku tak šikovných ľudí. Vaša nová kolekcia je nádherná, veselá a prinesie nám trochu farieb do tejto čiernobielej doby. Ďakujem!

Aj my ĎAKUJEME :)! 

A ak vás Viktória zaujala, pozrite si jej portfólio tu


Text : Mary Mikešová
Foto: Viktória Such
ánová

Postrážiť produkt Budeme Vás informovať keď produkt opäť naskladníme. Prosím zanechajte nám Váš e-mail.