YOGINESS Múzy: O tom, ako neprestať byť sama sebou, s Kristínou Svarinskou

Spojenie prirodzenej krásy, talentu a toho správneho životného nadhľadu robia z Kristíny nielen úspešnú herečku, ale najmä inšpiratívnu ženu. Napriek tomu, že strieda mnohé role v divadle či na televíznej obrazovke, neprestáva byť sama sebou. Aj preto sa ocitla medzi našimi obľúbenými múzami. Prečítajte si náš rozhovor o jej práci a živote. 

Čo ťa aktuálne robí najšťastnejšou?
Aktuálne asi to, že je leto, slnko, čakajú ma pekné pracovné projekty. To, že mám možnosť cestovať a tešiť sa v zdraví z dní, ktoré plynú. A že mám okolo seba príjemných a inšpiratívnych ľudí.:)

Prezraď nám, ako vyzerá tvoj typický pracovný deň?
V prvom rade, môj pracovný deň je všetko len nie typický. Pretože niekedy sa skladá z nakrúcania, niekedy z dabingu, nahrávania voiceoverov či len takých „brainstormov” pre nasledujúce projekty. Málokedy je to rutina, ktorá by sa dala popísať ako bežný deň v práci. Niekedy vstávam o piatej a robím celý deň, niekedy mám „nočky” a niekedy ani neviem, že som pracovala. Ale naučila som sa aj v tomto nesystéme nájsť systém. Základ je nájsť si vždy pár minút pre seba. Či už pri jedle, čaji, káve, v aute, na terapii, vo fitku. Ono sa to dá, aj keď má človek niekedy pocit, že nestíha ani dýchať.

Máš nejaký osobný rituál, ktorým sa pripravuješ na natáčania či predstavenia?
Neviem o žiadnom špeciálnom, ale ak viem, že ma čakajú náročné scény alebo obrazy, tak sa snažím byť čo najviac v pokoji, dobre vyspatá, pripravená. Niekedy si pustím hudbu, niekedy zajogujem, predýcham sa… znie to ako nejaká zenová poučka, a častokrát som v takom strese, že na všetko, čo tu hovorím zabudnem, tak si to u vás odložím. Lebo niekedy chcem byť tak veľmi pokojná, že sa sama vystresujem, že nie som dosť v pohode.:D

Užívaš si viac hranie v divadle alebo pred kamerou? 
Sú to dve odlišné energie, ktoré mnou plynú. Kameru milujem, cítim, že je to môj „safespace”. A divadlo, to je taká živá forma. Človek reaguje na všetky podnety tu a teraz a vie, že sa to nedá zopakovať tak ako keď sa točí, keď ideme scény viackrát. Je to obrovský adrenalín a zároveň spätná väzba od divákov tiež prináša svoju energiu. Divadlo robím menej, podstatne menej, ale vždy sa snažím užiť si to všetko naplno.

Máš nejakú vytúženú rolu, ktorú by si si niekedy rada zahrala?
Vždy keď dostanem túto otázku, tak si vymyslím niečo, čo potom omieľam dokola. V rozhovoroch sa to cyklí a potom čas plynie a ja zistím, že by som vlastne chcela hrať už niečo iné. Tak by som to uzavrela tak, že vystupovať z komfortnej zóny a zo škatuliek, do ktorých sme občas vtlačení. To je asi môj cieľ.:)

Je ťažké byť herečkou a zároveň nestratiť samú seba? 
Hm… asi je ťažké tak celkovo nestratiť samého seba. Pod vplyvom očakávaní – svojich, okolia či sveta. Nárokov, s ktorými sme konfrontovaní. Myslím, že práve to, že máme toľko možností, niekedy spôsobí, že človek zostane zmätený z toho, kto je a čo v živote chce. A samozrejme, keď je z vás niekoľkokrát do mesiaca niekto iný, lebo sa hráte, že niekto iný ste, tak to môže spôsobiť chaos. Preto je pre herca mimoriadne dôležitá psychohygiena. Doslova sa vyzliecť z postavy, zavesiť kostým na vešiak a vrátiť sa k sebe. U mňa to bol dlho najklasickejší spôsob – sprcha a poriadne zo seba tú rolu zmyť.:D 

Nedávno si mala možnosť tancovať v známej súťaži. Ako to obohatilo tvoj život?
Brutálne. To bol výstup z komfortnej zóny, takže v podstate vysnívaná rola. Okrem mega náročných tréningov, ktoré mi mimochodom chýbajú, lebo to bola jedna obrovská sebadisciplína a sebazaprenie, mi to prinieslo radosť, veľa smiechu aj sĺz.:D A hlavne som spoznala obrovské množstvo skvelých ľudí, preto som nesmierne vďačná za túto príležitosť.

V akom oblečení sa cítiš najviac žensky? 
Asi v šatách. Alebo kľudne aj v rifliach a mikine. Mám rada svoj chlapčenský vibe, ktorý sa ale podľa mňa vôbec nebije so ženskosťou. Myslím, že to všetko vychádza zvnútra. Ako sa človek vníma a cíti. Môžem mať na sebe opätky a minišaty a vôbec sa necítiť žensky. Alebo mať na sebe oversize tričko, rifle a tenisky a vyžarovať obrovskú energiu.

Čo pre teba znamená sebaláska?
Must have, ktorý by mal byť súčasťou balíčka, ktorý nám dajú pri narodení. Niečo, čo by nám malo byť tak prirodzené a nespochybniteľné, že by sme nemuseli už nikdy absolvovať žiadne semináre či hodiny u terapeutov, aby sme si uvedomili, akí sme výnimoční a jedineční práve takí, akí sme. Trošku utópia nie? Ale predstava je to krásna. Sebaláska je vedomie seba, prijatie sa v akejkoľvek forme, čase a priestore. Sloboda dovoliť si byť akýkoľvek sme a zodpovednosť za svoje bytie. Láska k sebe, bezpodmienečná, nevynútená, úplne bazálna.<3

Ako sa staráš o svoju psychickú a telesnú pohodu?
Jóga, čaj, káva, fyzická aktivita, dobré jedlo, dobrý spánok, láska, priatelia, pohoda, more, slnko, hudba. To všetko stále dokola.:) 

Kde ťa aktuálne môžeme vidieť hrať?
V inscenácií Zajačik, ktoré uvádza Štúdio L+S. A koncom júla bude mať premiéru nový český film Střídavka, v ktorom hrám jednu z hlavných rolí po boku Martina Hofmanna, Evy Holubovej a ďalších skvelých hercov.

Ďakujeme Kristíne za príjemný rozhovor. Ak sa ňou chcete inšpirovať aj naďalej, môžete ju sledovať na Instagrame. 

Pozrite si výber produktov podľa Kristíny:

Sieťkové šaty a farebné topy, ktoré má Kristína na sebe, budú v ponuke už o pár týždňov.

Postrážiť produkt Budeme Vás informovať keď produkt opäť naskladníme. Prosím zanechajte nám Váš e-mail.