Rozhovor o YOGINESS v Modio

Prečítajte si rozhovor o YOGINESS, ktorý vyšiel na portálu Modio. 

YOGINESS je značka športového oblečenia, ktorá v sebe spája nadčasovosť, ženskosť a udržateľnosť. Za touto slovenskou značkou stoja dve kamarátky Kristína a Jaroslava, ktoré spojila túžba tvoriť a priniesť na trh udržateľnú módu pre aktívne ženy, ktorá im na Slovensku chýbala. Už predtým sa obe venovali kreatívnej tvorbe, preto chceli túto svoju stránku pretaviť do niečoho zmysluplného. V rozhovore sme sa ich opýtali na ich začiatky ale aj plány do budúcna. 

Ako ste sa s Jarkou spoznali a kedy sa zrodil nápad založiť spoločnú značku?

Kristína: Spoznali sme sa v reklamnej agentúre, kde bola Jarka na stáži ako grafická dizajnérka. Ja som v tom čase pracovala na pozícii acount managera a po práci sa venovala maľbe a joge. Jarka zase rada šila a tvorila ilustácie. Už dlhšie som sa zaoberala myšlienkou začať vyrábať športové oblečenie s vlastnými dizajnmi, ktoré by bolo pohodlné, funkčné, lokálne a najmä jedinečné. 

Rok potom, čo Jarka odišla zo stáže, som jej na Facebooku napísala správu, či do toho nechce ísť so mnou. Ja som mala dobré marketingové know-how a Jarka zase rozumela výrobným procesom, preto sa mi zdala táto kombinácia ako skvelý „match”. A nemýlila som sa. Lepšiu parťáčku na podnikanie som nájsť nemohla. 

Ako by ste predstavili svoju značku tým, ktorí ju ešte nepoznajú?

Jarka: YOGINESS je značka športového oblečenia, ktorá stojí na hodnotách, ako sú estetickosť, ekologickosť, lokálnosť, nadčasovosť a ženskosť. Šijeme na Slovensku a pri výrobe používame európsky textil prémiovej kvality, z ktorého 60 % tvorí recyklovaný materiál. Náš brand je známy aj pre naše unikátne abstraktné dizajny, ktoré samy vytvárame. Čoraz viac sa však v našich kolekciách objavujú aj jednofarebné kúsky, ktoré s tými vzorovanými vytvárajú dokonalú rovnováhu a zároveň sú skvelo kombinovateľné.

Bolo ťažké pretaviť svoje sny v realitu?

Kristína: Najťažšie bolo nájsť spoľahlivú šijaciu dielňu, ktorá by nám dodávala produkty v 100 % kvalite. Našou filozofiou od začiatku bolo vyrábať produkty čo najviac lokálne, preto bolo podmienkou, aby aj dielňa bola slovenská. Nakoniec sa nám to podarilo a naše kolekcie dlhodobo šijeme v malej dielni v Piešťanoch.

Páči sa nám, že celý proces od tvorby návrhov až po samotné šitie prebieha na Slovensku. Čo nás tiež zaujalo, je aj vaša bezplatná oprava YOGINESS oblečenia, môžete nám o tom povedať viac?

Kristína: Riadime sa heslom: „Nosenie oblečenia až do úplného vynosenia.”

Štandarná doba záruky je 2 roky, ale sme presvedčené, že naše produkty je možné nosiť oveľa dlhšie. Dôverujeme našim materiálom a kvalite šitia, …

Zvyšok rozhovoru si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze https://www.modio.sk/i/78/yoginess-nas-brand-je-znamy-pre-unikatne-abstraktne-dizajny-ktore-samy-vytvarame

Postrážiť produkt Budeme Vás informovať keď produkt opäť naskladníme. Prosím zanechajte nám Váš e-mail.