Koho umenie sa nosí? Spoznajte tvorkyne našich dizajnov

V YOGIness sme si už na začiatku dali predsavzatie, že pre vás budeme vyrábať športové oblečenie, ktoré bude nielen pohodlné a funkčné v pohybe, ale aj kúskom umeleckého diela, do ktorého sa môžete obliecť. Pri tvorbe preto spájame analógovú maľbu a digitálnu ilustráciu, ktorú špeciálnou technikou prenesieme na látku prvotriednej kvality. Spájať umenie s pohodlím v pohybe nás baví, no ešte viac nás baví, keď ich spojíme aj s výnimočnými dizajnérmi.

Dnes vám chceme povedať viac nielen o tom, ako tvoríme, ale aj o dvoch výnimočných spoluprácach, ktoré priniesli svoje ovocie v podobe výnimočných dizajnov. Takže, koho umenie sa to nosí?

Jarka Jančíková a Kika Kósová, zakladateľky YOGIness

Jarka je jednou z dvoch zakladateliek a polovicou zohratého dua, ktoré pre vás tvorí všetky naše dizajny. Rada kombinuje maľbu štetcom a digitálnu kresbu a jej kreatívnemu srdcu sú mimoriadne blízke zvieratá, čo vidieť aj v jej tvorbe – ak sa vás napríklad niekto opýta, odkiaľ máte tie legíny s veselým vtáčikom, budú jednoznačne od nej! Okrem hravosti zvieratkovských motívov však do dizajnov prináša ženskosť, s ktorou pracuje nežne a decentne. Práve to dalo priestor vzniku jemných modelov Sashiko, Blue Moon či Koi, ktorú sú medzi vami mimoriadne populárne.


Druhou polovičkou YOGIness je Kika, ktorá pre vás tvorí tie najfarebnejšie dizajny. Tak, aby ste pútali pozornosť aj z diaľky, no stále sa pri pohybe cítili príjemne a vo vlastnom priestore. Jej dizajny sú veselé, abstraktné a plné kontrastov, ktoré fádnosť akejkoľvek látky premenia na ihrisko plné farieb. Jej tvorba, ktorá pripomína ešte neobjavené galaxie, teší svojou farebnosťou vašu aj svoju dušu, a to aj napriek tomu, že ju stretnete najčastejšie v decentných a jednofarebných kúskoch. Jej maľby môžete vidieť na väčšine legín, no medzi tie najobľúbenejšie patria najmä Cosmos, Zen a Stars.

Simona Jančíková, mladý talent digitálnej ilustrácie
Keď Simona práve vo voľnom čase neilustruje svoje nekončiace nápady, kreslí a maľuje ako študentka na VŠVU. Jej neprehliadnuteľný talent sa ľahko dostal aj k nám a keď sme spoznali jej tvorbu, vedeli sme, že sme na jednej vlne (a v našom prípade španielskej bavlne :))

Jej ilustrácie spájajú všetko, čo máme tak rady – sú hravé, nádherne snové a ľahko vás tak vtiahnu do dimenzii, o ktorých možno iba snívate. Simonkina tvorba sa nám páčila natoľko, že sme v spolupráci pripravili hneď niekoľko dizajnov. Dnes zdobia našu letnú kolekciu v dizajne Floral a zimnú v dizajnoch Snow a Night, z ktorých sa mimoriadne tešíme, pretože práve nimi sme odštartovali našu kolekciu z recyklovaných materiálov. A spolupracujeme naďalej! Vieme, že Vianoce sú za rohom, no už teraz sa nevieme dočkať toho, čo nového nám prinesie jar :))

Zuzu Gálová, multitalentovaná kreatívna duša žijúca v Austrálii
Aby sme uviedli veci na pravú mieru, hovoriť o Zuzke iba ako o výtvarníčke je trochu nepostačujúce. Záber jej kreativity nepozná hranice – pochádza síce zo Slovenska, už niekoľko rokov však žije v Sydney, kde so svojím partnerom Peťom vedú vlastné kreatívne štúdio a agentúru, ktorá študentom pomáha s vízami a štúdiom v Austrálii.

My sme sa ju rozhodli osloviť po tom, ako sme videli jej tvorbu pod značkou In Hide and Seek. V minimalistických ilustráciách dokonale podčiarknuje jemnosť ženskosti, ktorá v sebe ukrýva ohromnú silu. Jej pohľad na dizajn absolútne zapadol do toho nášho, preto sme boli veľmi rady, keď našu ponuku na spoluprácu prijala aj cez polovicu sveta. Poskytla nám dizajn pre náš kúsok Hand, ktorý sme vám priniesli nielen na legínach, ale aj mikinách. A že sme doslova trafili do čierneho potvrdzujú aj vaše reakcie. Darmo, hranice pre pekné spolupráce skutočne neexistujú :))

Mimochodom, minirozhovor so Zuzkou sme nedávno priniesli aj na našom blogu. Prečítať si ho môžete tu.

V YOGIness milujeme spojenie umenia a pohybu. Preto máme oči neustále na stopkách, aby nám neušli zaujímaví výtvarníci, ilustrátori či dizajnéri, ktorých umenie môžeme pretaviť aj na naše sportové oblečenie. Veď hneď sa hýbe lepšie, keď vaše legíny, športová podprsenka či mikina vyzerajú ako kúsok z galérie, nemyslíte? :))

Máte v hlave umelcov, ktorých dizajny by ste radi videli na našom športovom oblečení? Navštívte našu stránku na Facebooku, môžete nám tam napísať tip na spoluprácu alebo sa dozvedieť, čo nové pre vás chystáme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrážiť produkt Budeme Vás informovať keď produkt opäť naskladníme. Prosím zanechajte nám Váš e-mail.